strona główna » Aktualności

 Aktualności

zobacz wszystkie »

Jakość naszych ProduktówOkna ARROW - Profile VEKA - liczy się tylko klasa A!


Każdy profil VEKA produkowany jest w klasie A. Jest to najwyższa klasa profili. Ścianki zewnętrze profili mają 3 mm grubości, a szerokość komór wewnętrznych to minimum 5 mm. Profile o cieńszych ściankach, należące do niższych klas B i C nie chronią w optymalny sposób domowników od chłodu i hałasu, nie są tak stabilne, gdyż są cieńsze. W wytworzonym już oknie, nie mamy szans sprawdzić, jakiej klasy profil został użyty. Okna z profili VEKA dają gwarancję, że wykonane są z profili klasy A. Skąd taka gwarancja? Ponieważ VEKA Polska jest jedynym producentem na rynku, który produkuje swoje produkty wyłącznie w klasie A. Chcąc zapewnić klientom najwyższą jakość ARROW produkuje okna jedynie na profilach VEKA.

Firma “ARROW” jest autoryzowanym przez firmę “Veka” producentem okien i drzwi !!!

Okna ARROW - Profile PVC bezpieczne dla zdrowia człowieka


Profile VEKA są wykonane z wytrzymałego na uderzenia utwardzonego polichlorku winylu (PVC). Materiał ten należy do najstarszych i najlepiej poznanych i przebadanych tworzyw sztucznych. Składa się z surowego PVC oraz wielu dodatków, do których zalicza się głównie: dwutlenek tytanu - doskonały, niezwykle trwały, biały pigment. Kreda, czyli węglan wapnia - materiał zwiększający sztywność i odporność na ciepło. Stabilizatory zapobiegające uszkodzeniom termicznym PVC w trakcie obróbki i w trakcie użytkowania oraz uszkodzeniom na skutek wpływów pogodowych, w szczególności na skutek promieniowania UV. Dodatki te mają decydujące znaczenie dla zapewnienia profilom odpowiedniej wytrzymałości na starzenie. Stabilizatory to nic innego jak sole metali. Należą do nich sprawdzone i przebadane od 40 lat sole ołowiu i cyny oraz nowo testowane, obserwowane i używane zaledwie od kilkunastu lat sole wapnia i cynku. Barwniki, takie jak sadza i inne substancje organiczne. Wszystkie te składniki są niezwykle trwale związane chemicznie i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Dlatego PVC jest niezastąpione w wytwarzaniu wielu produktów, które muszą być niezawodne. Typowymi - oprócz okien i drzwi - produktami wykonanymi z PVC są rury wodne, wykładziny podłogowe, opakowania na tabletki, woreczki na krew i węże infuzyjne, krawędzie meblowe, tapety.

Do produkcji profili VEKA stosowane są materiały najwyższej jakości. Dostawcami surowego PVC oraz niezbędnych dodatków są wyłącznie najlepsze i uznane firmy działające w branży chemicznej. Doświadczenia przeprowadzamy w profesjonalnych laboratoriach. Do klienta trafia produkt sprawdzony i przebadany, a zatem całkowicie bezpieczny.

ARROW Fabryka Okien i Drzwi jest producentem z ośmioletnim doświadczeniem, wybraliśmy sprawdzone i przebadane profile VEKA, by zapewnić Państwo bezpieczeństwo i najwyższą jakość.Okna ARROW - okna z certyfikatem - zaufaj niezależnym


Fachową oceną jakości profili okiennych zajmują się od lat instytucje wyspecjalizowane w chemii i technice budowlanej. Na podstawie rygorystycznych testów przyznają atesty i certyfikaty tylko najlepszym produktom. W dzisiejszych czasach coraz uważniej należy sprawdzać, czy dokumenty te zostały przyznane przez niezależne państwowe instytucje. Coraz częściej atesty są, bowiem jedynie chwytem marketingowym wymyślonym przez samych producentów. Takie "marketingowe certyfikaty", są często przykrywką braku certyfikatów bezpieczeństwa. Należy, zatem szukać okien wykonanych z bezpiecznych systemów profili, posiadających atesty nadawane przez niezależne państwowe instytucje. Tylko profile posiadające wszystkie niżej wymienione atesty i certyfikaty gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Oto lista atestów i certyfikatów niezależnych państwowych instytucji, którymi powinny legitymować się profile naprawdę bezpieczne: Aprobaty techniczne przyznawane przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB) - gwarantują bezpieczeństwo konstrukcji. Atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny - gwarantuje bezpieczne użytkowanie, nie narażające zdrowia na szwank. Atest PPOŻ - gwarantuje bezpieczeństwo w razie pożaru. Znak jakości RAL - gwarantuje jednakowo wysoką jakość produkcji o doskonałych parametrach. Klasa profili: Najwyższa jest klasa A. Należy żądać pisemnego jej potwierdzenia w użytym w oknie profilu. Należy nadmienić, że nie wszystkie atesty są obowiązkowe. VEKA posiada wszystkie atesty i certyfikaty, zarówno te obowiązujące, jak również te nieobowiązujące w kraju i Unii Europejskiej. W ARROW atestujemy i sprawdzamy swoje wyroby, ponieważ na pierwszym planie przy konstrukcji systemu stoi u nas bezpieczeństwo jego użytkownika.


Okna ARROW - VEKA to renomowana marka światowa!


Marka VEKA to znak najwyższej jakości znany na całym świecie. Produkowane w Skierniewicach profile odpowiadają najbardziej restrykcyjnym przepisom. Mają dokładnie tę samą jakość, co produkowane w Niemczech, Hiszpanii, Danii, czy wielu innych krajach Europy i świata. Fabryka w Polsce istnieje już 12 lat. Zatrudnia ponad 200 pracowników i ciągle się rozwija. To oznacza, że marce VEKA zaufały miliony klientów. Dlaczego? Gdyż Veka i jej autoryzowani producenci są tu i teraz, gdyż zawsze możesz ich poprosić o radę, ponieważ inwestycje obligują ich do produkcji najwyższej jakości. Głównie dzięki wysokiej jakości okna i drzwi ARROW cieszą się zainteresowaniem klientów zagranicznych.


Okna ARROW - Myśl ekologicznie, lecz nie ulegaj pozorom. Zadbaj o bezpieczeństwo.


Okna z ARROW spełniają wszelkie normy ekologiczne. Są bezpieczne, dlatego znalazły zastosowanie w szpitalach, szkołach i wielu innych budynkach użyteczności publicznej. Posiadają wszelkie obowiązkowe i nieobowiązkowe atesty.

Po czym więc poznać dobry profil okienny? Należy pytać o: Znak jakości RAL - przyznawany przez Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego. Klasę A - nadaną profilom przez normy RAL. Aprobaty Techniczne ITB - przyznawane przez Instytut Techniki Budowlanej. Atesty higieniczne PZH - przyznawane przez Państwowy Zakład Higieny. Atest PPOŻ - nadawany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej. Certyfikat ISO 9001:2000 - przyznawany przez Deutsche Gesellschaft zur Zertifizierung von Managementsystemen DQS GmbH. Tylko profil posiadający wszystkie te dokumenty jest naprawdę bezpieczny!

Firma “ARROW” jest autoryzowanym przez firmę “Veka” producentem okien i drzwi !!!

„ARROW” Sp. z o.o. ul. Wincentego Pola 8 58-500 Jelenia Góra

tel. 75-6433063 www.fabrykaokien.com

biuro@fabrykaokien.com

=================================================================== design&hosting american.pl
Downloads   |   Mapa strony   |   Folder   |   Kontakt   |   Poczta