strona główna » Poradnik

 Poradnik

w razie pytań
kontakt

OGÓLNE ZASADY MONTAŻU, UŻYTKOWANIA I GWARANCJI OKIEN ARROW

okna pvc WPROWADZENIE i OGÓLNE WARUNKI MONTAŻU
okna pvc POMIAR I OSADZENIE OKNA.
okna pvc MONTAŻ (MOCOWANIE) OKNA.
okna pvc WYKONANIE USZCZELNIEŃ
okna pvc OBRÓBKA OŚCIEŻA
okna pvc PRACE WYKOŃCZENIOWE
okna pvc ZASADY PRAWIDŁOWEGO UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OKIEN ARROW
okna pvc WARUNKI GWARANCJI
okna pvc PORADNIK UŻYTKOWNIKA

WPROWADZENIE i OGÓLNE WARUNKI MONTAŻU


WPROWADZENIE

Montaż okien jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o długotrwałym, bezproblemowym i przyjemnym użytkowaniu nowoczesnych okien. Nierzadko błędnie przeprowadzony montaż prowadzi w późniejszym okresie eksploatacji do uszkodzenia lub nawet zniszczenia elementów stolarki, powoduje dyskomfort w użytkowaniu, bądź też wywołuje zjawisko roszenia na ścianach od strony wewnętrznej pomieszczenia, mogące spowodować pojawienie się pleśni. Dlatego zalecamy powierzenie montażu Waszych okien doświadczonym ekipom, najlepiej posiadającym autoryzację Producenta, ponieważ wtedy będziecie mieli Państwo większą pewność, że zostanie on zrobiony starannie, rzetelnie i z zachowaniem wszystkich zasad sztuki budowlanej.

W zależności od potrzeb Kupującego zmienia się zakres prac monterskich, na które mogą składać się następujące elementy: pomiar stolarki okiennej, demontaż "starych" okien, montaż (mocowanie) stolarki okiennej, obróbka murarska zamontowanej stolarki, montaż akcesorii dodatkowych takich jak: parapety, rolety, żaluzje, itp.

"Ogólne zasady montażu, użytkowania i gwarancji okien Arrow" definiują sposób wykonywania poszczególnych prac monterskich proponowany przez ARROW Fabryka Okien i Drzwi Sp. z o.o. w przypadku wykonywania montażu okien z PVC. Jednakże nie istnieje jedno wzorcowe, dobre we wszystkich sytuacjach rozwiązanie. Rozwiązania szczegółowe połączenia konstrukcji ze ścianą mogą być bardzo różne, tak jak różne są konstrukcje samych ścian oraz wymagania użytkowników lub architektów. Poprawnych rozwiązań jest zwykle kilka, nawet dla jednego konkretnego przypadku. Dlatego ARROW Fabryka Okien i Drzwi Sp. z o.o. zaleca każdorazowo szczegółowo uzgadniać sposób montażu pomiędzy Wykonawcą prac monterskich a Kupującym. Uzgodnienia powinny być sformułowane na piśmie i zatwierdzone przez obie strony. Niniejsze "Ogólne zasady montażu, użytkowania i gwarancji okien Arrow" może stanowić takie uzgodnienie, pod warunkiem pisemnego potwierdzenia Kupującego i Wykonawcy prac monterskich.

W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego rozwiązania montażu lub problemów z użytkowaniem okien ARROW polecamy pomoc kwalifikowanego personelu firmy ARROW Fabryka Okien i Drzwi Sp. z o.o.

OGÓLNE WARUNKI MONTAŻU

Nie zaleca się montażu okien w temperaturze poniżej -5oC w pomieszczeniach nieogrzewanych, w szczególności w budynkach w stanie surowym, chyba że materiały stosowane do montażu zezwalają na stosowanie w takich temperaturach.

 design&hosting american.pl
Downloads   |   Mapa strony   |   Folder   |   Kontakt   |   Poczta