strona główna » Konstrukcje specjalne » Drzwi automatyczne i sterowane pilotem

 Drzwi automatyczne

okna pvcDrzwi automatyczne usprawniają komunikację i nie stanowią bariery dla niepełnosprawnych. Drzwi karuzelowe, wiatrołapy (tworzące śluzę powietrzną) lub drzwi rozsuwane z kurtyną powietrzną uniemożliwiają gwałtowną wymianę powietrza zimnego z ciepłym. Zaletą drzwi automatycznych jest również to, że aby je otworzyć, nie trzeba dotykać żadnych elementów, co ma szczególne znaczenie w szpitalach i domach opieki społecznej ze względu na higienę i ułatwienie przewozu chorych.

W drzwiach tego rodzaju można zastosować kontrolę dostępu do pomieszczeń, dzięki wykorzystaniu elektronicznych urządzeń.

Aktywator w drzwiach automatycznych jest urządzeniem przesyłającym sygnał do automatu otwierającego. Funkcje te mogą spełniać: urządzenia radarowe (zwykłe - reagujące na każdy ruch lub kierunkowe - reagujące tylko na ruch obiektu zbliżającego się do drzwi), bariery optyczne, różnego rodzaju przyciski ścienne i podłogowe, maty naciskowe, kontrolery dostępu. Stosowanie radarów kierunkowych zalecane jest w drzwiach o skróconym czasie otwierania. Wadą czujników radarowych jest to, że reagują tylko na obiekty będące w ruchu. Aby zapobiec zamykaniu się drzwi, gdy osoba przechodząca znajduje się na linii zamykania, stosuje się barierę świetlną. Jest to urządzenie emitujące wiązkę świetlną, której przerwanie jest sygnałem, że drzwi muszą powrócić do pozycji otwartej. Detektor od strony otwieranej drzwi uchylnych, powinien być umieszczony w takiej odległości, aby nie było możliwości ich samoczynnego uruchomienia. Aby zapobiec wchodzeniu użytkowników w obszar znajdujący się pomiędzy drzwiami a strefą działania detektora, montuje się specjalne barierki. Listwy podczerwieni montowane na skrzydle drzwiowym mają uniemożliwić kolizję ze skrzydłem drzwiowym w czasie, gdy ktoś znajduje się w obszarze otwierania lub zamykania drzwi.

Drzwi sterowane pilotem

okna pvc

DoorMatic

DoorMatic to elektromechaniczny system wielopunktowego ryglowania do drzwi to rozwiązanie najnowszej generacji, niczym z filmu science-fiction. Wyobraź sobie drzwi, które same otwierają się przed Tobą, a zamykają i zaryglowują, jak tylko przejdziesz. Zapewniają one po samoczynnym zaryglowaniu doskonałą ochronę przed intruzami. Ale najlepsze jest to, że już nie musisz przetrząsać przed drzwiami kieszeni i toreb, by odnaleźć klucz! Już nie musisz odstawić wszystkiego pod drzwiami, żeby odryglować zamek, a potem znowu zaryglować. Mechanizm otwierania i zamykania działa na bazie transpondera na brelok zbliżeniowy lub po prostu na pilota i współpracuje z identycznym jak dotychczas układem zaczepów na ościeżnicy dla listwy zasuwnicy od 16 mm szerokości oraz ze standardowymi rozetkami, wkładkami cylindrycznymi i klamkami. DoorMatic spisuje się znakomicie w pojedynczych drzwiach jak również w całych systemach kontroli dostępu lub w systemach alarmowych.

okna pvc

DoorMan

DoorMan Wygodnie otworzy drzwi tylko uprawnionym. Wystarczy zbliżyć brelok z zakodowaną informacją dostępu do czytnika, żeby otworzyły się drzwi. W przypadku utraty breloka można w każdej chwili wykasować przysługujące mu uprawnienia dostępu w centralce systemu. Równie proste jest "uprawnienie" kolejnych breloków.

 design&hosting american.pl
Downloads   |   Mapa strony   |   Folder   |   Kontakt   |   Poczta